مادران چه موهبت‌هایی می‌توانند به کودکانشان هدیه کنند که دیگران نمی‌توانند؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
خیلی بد خیلی خوب
۵,۰۰ امتیاز از ۳ رای
Loading...

تولد مادران با تاریخ تولد اولین فرزندشان تعیین می شود!

الان به خوب یا بدش کاری ندارم!
اما مادرها تاریخ تولدشان با تاریخ تولد اولین فرزندشان تغییر می کند!
پنجم مرداد ماه یا هشتم تیر؟
چه فرقی می کند!
هر روزی که تو متولد شوی تولد من هم هست!
مامان گلی!
تولدت مبارک!
از تو به دلیل همه داشته هایی که به من اهدا کردی و بسیاری از داشتن آن محرومند سپاسگزارم، زهی سعادت که در من درونی کرده ای که:
• دنیا جای دوست داشتنی و امنی است!
• دوست داشتنی هستم، هر چه که هستم! زشت یا زیبا، پسر یا دختر، خواسته یا ناخواسته، باهوش یا کم هوش، منطبق یا نامنطبق با ارزشهای تو، مطیع یا طغیانگر، هر چه که هستم!
• هر چه بخواهی را بدست می آورم، چون لیاقت آن را دارم!
• و اینکه لازم نیست زندگی زیست نشده تو را، زیست کنم! و آزادانه و مختارانه انتخاب کنم! و …

پی نوشت: امروز دوباره به اسطوره دیمتر (نماد مادر تمام) و پرسفون (نماد دخترک معصوم) رسیدم! چرا هر چه فکر می کنم اسطوره مادر و پسری جز، آفرودیت (نماد زنانگی و زیبایی اغواکننده) و اروس (نماد عشق، پسر، عاشق) و سایکی (نماد روح، معشوق) رو به یادم نمیارم! اسطوره ای که قرار است اروس به دستور مستقیم آفرودیت، سایکی را که محسود او واقع شده است را از پای درآورد و با آن تیرعشق معروف به سراغ او می رود و یک دل نه صد دل عاشق سایکی می شود. قرار می گذارند تا سایکی هیچگاه صورت اروس را نبیند. اما کنجکاوی و حسادت پراکنی های خواهران او، موجب عهد شکنی و جدایی اروس و سایکی می شود. سایکی که او نیز یک دل نه صد دل عاشق اروس شده است این جدایی را تاب نمی آورد و به دلالت دیگر ایزدان برای سفر بلوغ خود ناگزیر به سراغ آفرودیت می رود و …! این مثلت آفرودیت، اروس و سایکی کهن الگویی است که گمان می کنم تا به ابد به همین تازگی و طراوت خواهد ماند.

کلمات کلیدی